8 stycznia-urodziny patrona

Sty 2023        SP 6

„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu…”
Chyba każdy dziecko w szkole wie, kto jest autorem powyższych słów. Towarzyszą one uczniom naszej placówki od chwili, kiedy po raz pierwszy przekroczyli jej mury. Oczywiście osobą, która je wypowiedziała, jest nasz wspaniały patron – Kornel Makuszyński. Pamiętamy o nim przez cały rok, ale szczególnie w dniu rocznicy jego urodzin -8 stycznia. Kornel Makuszyński był zaangażowany w sprawy dzieci. Poświęcił im książki w których, dał wyraz swojemu szacunkowi dla samego dziecka, jak i wykazał zrozumienie dla jego małych spraw i problemów. Bohaterzy książek Kornela Makuszyńskiego pokazują, jak ważne w życiu człowieka są wartości, szczególnie dobro, szczerość, ofiarność i zrozumienie dla słabszych.
Kto jeszcze nie poznał przygody bohaterów książek patrona lub chce sobie przypomnieć, zapraszamy do biblioteki.
Tegoroczne obchody urodzin patrona odbędą się w szkole 20 stycznia.