DKK - luty 2018

Lut 2018        BIBLIOTEKA

20 lutego odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiana była książka pt.,,Rutka'', którą napisała Joanna Fabicka.

Książka opowiada o wzruszającej przyjaźni dwóch dziewczynek, które traktowały się jak siostry. Zosia mieszka w bloku i jako jedyna nie wyjechała na wakacje, powód był jeden, brak pieniędzy. Rutka jest Żydówką i ma rudy długi warkocz oraz  piegi . Mieszka w opuszczonej,  grożącej zawaleniem się kamienicy. Dziewczynki spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Obie dziewczynki podróżując w czasie zabierają nas na niesamowitą wycieczkę po Łodzi,t ej dzisiejszej i tej, której już nie ma. Książka była bardzo ciekawa , pouczająca, wciągająca, niekiedy śmieszna.
GORĄCO POLECAM PRZECZYTANIE TEJ KSIĄŻKI.
Emilka Jackiewicz, kl. 4b