Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

DKK - wrzesień 2019

   Paź 2019        BIBLIOTEKA

Dnia 27 września odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym omawialiśmy książkę Sarah Lean "Mój pies Bezdomny".

Zebraliśmy się w starym składzie z kilkoma nowymi osobami. Usadowiliśmy się przy stole w bibliotece, tak jak zawsze. Wraz z dzwonkiem rozpoczęła się dyskusja. Okazuje się, że książka wzbudziła w większości z nas takie same emocje. Na początku ciężko było nam określić problematykę którą poruszała, jednak gdy już udało nam się znaleźć odpowiednie słowa stało się to wręcz banalne. Jak zwykle dyskusji towarzyszyło mnóstwo humoru, śmiechu, przykładów wziętych z życia oraz doszukiwanie się głębszego znaczenia niektórych fragmentów lub podsuniętych przez nas określeń. Atmosfera była bardzo przyjemna, jak zwykle każdy mógł wyrazić własne zdanie na tematy związane z książką.
Osobiście mogę uznać pierwsze spotkanie za udane - jak na początek było bardzo dobrze i miło, wydaje mi się, że może być tylko lepiej.
Laura Otremba, kl.VI b