DKK listopad

Lis 2021        BIBLIOTEKA

Książka „ Pax” Sary Pennypacker to piękna opowieść o przyjaźni nastoletniego chłopca, którego wojna zmusza do rozstania z ukochanym zwierzęciem – oswojonym lisem. Autorka w zgrabny i interesujący sposób ukazuje mechanizmy działania ludzkiej psychiki i natury człowieka. Uczy godzić się ze stratami i własnymi deficytami. Tłumaczy młodszym pokoleniom, że frustracja i osamotnienie jest czymś naturalnym, że każdy człowiek ma w sobie indywidualne ja, które musi poznać i oswoić. To też piękna proza o przyjaźni, samotności, o smutkach wojny oraz dojrzałości. Lektura, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu.