Dzień Postaci Bajkowej

Lis 2012        BIBLIOTEKA

W bibliotece w październiku uroczyście świętowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Miesiąc wcześniej do wszystkich uczniów skierowane zostało zaproszenie do udziału w konkursach: kl. I konkurs plastyczny, kl. II konkurs literacki, kl. III konkurs czytelniczy, kl. IV-VI czytelniczo-informacyjny.

Dziewczynki z Klubu Przyjaciół Książki przeprowadziły maraton czytelniczy w klasach I-VI. Czytano książkę Katarzyny Kotowskiej „ Jeż”, sprawdzając zrozumienie jej treści poprzez rozmowę o losach bohaterów. Autorka porusza trudny problem adopcji. Ta piękna i mądra książka bardzo się dzieciom podobała i wzbudziła wiele emocji. Ponadto uczniowie i rodzice skorzystali z oferty kiermaszu taniej książki.
Odbyło się spotkanie miłośników książki Dyskusyjnego Klubu Książki. Niecodzienne wydarzenie miało miejsce 24 października - Dzień Postaci Bajkowej. Każda klasa miała za zadanie  przygotowanie stroju wylosowanej wcześniej postaci bajkowej, literackiej. Konkurs miał wyłonić klasy, w której jest przebrana jak największa liczba uczniów. Na korytarzach szkoły spotkać można było barwny korowód postaci: krasnoludka, Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Pana Kleksa, Pinokio. Nie zabrakło także postaci z książek naszego patrona Kornela Makuszyńskiego. W klasach młodszych zwyciężyła kl. II, starszych kl. V.

Wszystkim impreza bardzo się podobała dostarczyła wiele radości. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie i pomoc rodziców. Podsumowanie obchodów święta biblioteki nastąpiło 31 października. Nagrodzono wszystkich uczniów biorących udział w konkursach. Najliczniej przebrane klasy otrzymały nagrodę-niespodziankę.

organizator Małgorzata Brzeska

Zdjęcia: Dzień Postaci Bajkowej