„Jasełka – Z polską flagą w tle”

Sty 2019        SP 6

Przedstawienie Młodego Koła „Civitas Christiana”

Młode Koło „Civitas Christiana” pod opieką Pani Iwony Karpiej-Nidzgorskiej wystawiło przedstawienie pt. „Jasełka – Z polską flagą w tle”.  Z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku, Jasełka zawierały elementy historyczne i narodowościowe. Występ odbył się w szkole, w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu oraz na zamku, podczas XI Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych w Ostródzie. Występ bardzo spodobał się publiczności zarówno w szkole, w kościele, jak i na zamku.

Aktorzy:

- Maryja – Lena Danowska

- Józef – Emil Danowski

- Anioł – Paulina Szczepańska

- Góralki – Magda Kozłowska, Maja Orlikowska

- Pasterze – Paulina Pladzyk, Michał Świłło, Mateusz Wasilewski, Artur Desput

- Chrobry – Oskar Lewandowski

- Jagiełło – Alex Kleba

- Sobieski/Narrator – Mariusz Rochowicz

- Żołnierz – Szymon Kaliszewski/Kornel Gross

- Krakowianka – Julia Lendzion

- Zespół taneczny – Karolina Groszkowska, Klaudia Melerska, Zuzanna Kietlińska, Oliwia Chajewska, Zuzanna Żółtek, Weronika Klimecka, Aleksandra Smosarska (+wokal), Oliwia Węgrzynowska (+wokal), Weronika Węgrzynowska (+wokal).

Scenariusz i reżyseria - Iwona Karpiej-Nidzgorska

galeria zdjęć: „Jasełka – Z polską flagą w tle”