Jesienne spotkanie ze sztuką

Paź 2018        SP 6

18 października 2018 r. klasy I-III wybrały się do hali Auditorium Maximum w Olsztynie na przedstawienie „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego im. Adama Mickiewicza.

Tradycyjnie w zmaganiach dobra ze złem wygrało dobro, postacie były ciekawe, barwne, a gra aktorska zachwycała kunsztem. Mały Cypisek uratował iczyński las przed niecnymi zamiarami Księcia Pana, a Cypiska uratowali jego kochający rodzice, dobry rozbójnik Rumcajs i mama Haneczka. Najwięcej emocji wzbudziła ogroooomna i zabawna postać Królowej Pająków. Okrzykom zachwytu nie było końca! Wszyscy zastanawiali się jak to jest, że pajęczyca ma takie wielkie rozmiary. A może to czary??? W bajkach przecież wszystko jest możliwe. Po przedstawieniu podziwialiśmy piękno polskiej, złotej jesieni, a przy okazji znaleźliśmy czas na drobną przekąskę. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Jednym się przedstawienie podobało, innym trochę mniej, ale wszyscy byli zgodni, że lepiej „spotkać się ze sztuką”, niż mieć lekcje.