Jubileusz Dziesięciolecia DKK

Mar 2019        BIBLIOTEKA

19 marca 2019 r. w Miejskiej  Bibliotece  Publicznej w Ostródzie odbyło się  spotkanie Dyskusyjnych  Klubów Książki. Miało wyjątkowo uroczysty charakter. Minęło bowiem 10 lat ich działalności.

W ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu czytamy" w bibliotekach publicznych zaczęły powstawać Dyskusyjne Kluby Książki. Do tego projektu przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie. Pani moderator Anna Głowińska, kierownik biblioteki, zaprosiła  do programu  naszą szkolną bibliotekę. Inauguracyjne spotkanie dziecięcego klubu Kornelówki odbyło się 16 kwietnia 2009 roku.

Z okazji jubileuszu została przygotowana wystawa oraz prezentacja poświęcona działalności DKK, która wywołała wiele wspomnień. Zostały wręczone członkom klubu róże a szkolnym koordynatorom dyplomy.

Miłym akcentem było wręczenie nagrody z Instytutu Książki za recenzję miesiąca naszej uczennicy Laurze Otrembie.

To wspaniałe spotkanie, pełne wzruszeń, na długo pozostanie w pamięci.

Mamy nadzieję, że jeszcze przez długie lata będziemy chętnie spotykać się
i dyskutować o książkach.

Przygoda z DKK to najlepsze źródło uśmiechu, pozytywnej energii, zaufania, interesujących rozmów i ciekawych książek.

opiekunki klubu: Małgorzata Brzeska, Izabela Rynkowska

galeria zdjęć: Jubileusz Dziesięciolecia DKK