KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2019

Kwi 2019        BIBLIOTEKA

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci  2 kwietnia 2019 roku  biblioteka  zorganizowała  konkurs pięknego czytania dla uczniów kl. I-IV i V-VIII  „ I Ty możesz zostać Mistrzem Pięknego Czytania”. Konkurs został podzielony na dwa etapy.W I etapie 22 uczniów wytypowanych w eliminacjach klasowych prezentowało przygotowany przez siebie fragment prozy ulubionej książki. Do II etapu przeszło siedmioro uczniów, tym razem czytali fragmenty z książek przygotowanych przez organizatora. Szacowne Jury,Panie Krystyna Bałachowska i Elżbieta Jakubiak, oceniało wyrazistość, bezbłędność, płynność czytania, intonację i zrozumienie czytanego tekstu. Szczególną uwagę zwracano także na indywidualne predyspozycje głosowe oraz poprawność artykulacyjną. Mistrzem Pięknego Czytania w kl. I-IV została Dominika Ługiewicz-  uczennica kl. IVa , a w kl. V-VIII  uczennica kl.VIII- Alicja Ziemlewska. Zwycięzcy otrzymali  nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i upominki. Sponsorzy konkursu : Stowarzyszenie    " Bo jak nie My,to kto?", biblioteka i  p.Iwona Kozłowska. Celem zorganizowania konkursu było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, promowanie mody na czytanie, propagowanie idei pięknego i głośnego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

organizatorzy konkursu

Małgorzata Brzeska, Ewa Raczyńska