Lis 2018        ŚWIETLICA

Kto Ty jesteś? Polak mały…

14 listopada 2018r. w ramach obchodów setnej rocznicy niepodległości Polski w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez panie ze świetlicy szkolnej. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I-IV.

Z ust dzieci popłynęły strofy o wolności, patriotyzmie i pięknie naszej ojczyzny. Jury sumiennie punktowało każdy występ. Najbardziej zachwyciła wszystkich interpretacja wiersza „ Symbole narodowe” w wykonaniu Igora Zdrojewskiego z kl. III. Zajął on pierwsze miejsce w konkursie i otrzymał ogromny aplauz publiczności. Drugie miejsce przypadło Marcelowi Janiszewskiemu z kl. IV a, zaś trzecie Wojciechowi Szymanowskiemu z kl. III. Laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcy otrzymali nagrody, uczestnicy dyplomy, żeś wszystkie dzieci słodki poczęstunek.

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stało się dobrą okazją do chwili refleksji nad tym, co to jest patriotyzm, jak ważna jest dla każdego narodu wolność, niepodległość i że nie są one nam dane raz na zawsze. Musimy o nie dbać i je pielęgnować, bo wszyscy jesteśmy Polakami i razem tworzymy przyszłość naszej ojczyzny.

Nauczyciele świetlicy:

Beata Janaszkiewicz ,