Międzynarodowy Dzień Kota

Lut 2018        BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna zaprosiła klasy I - VII do obchodów Międzynarodowego Dnia Kota. Święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego.

Zadaniem każdej z klas było wykonanie dowolną techniką plastyczną postaci kotka. Wynik był zaskakujący. Uczniowie stworzyli przepiękne koty, zadbali o pomysłowość i estetykę prac. Wychowawcy klas I-III przeczytali dzieciom „ Bajkę o kotku ze schroniska”. Najmłodsi otrzymali kolorowanki, karty pracy. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali słodki poczęstunek a każda z klas kalendarz 2018r.

Celem akcji było przybliżenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz rozwijanie wrażliwości, empatii i szacunku w stosunku do tych zwierząt oraz umiejętność współpracy w grupie.

Biblioteka  serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom „kociego” święta za włączenie się do naszej zabawy czytelniczo-plastycznej.

organizator akcji Małgorzata Brzeska

galeria zdjęć: Międzynarodowy Dzień Kota