Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

Paź 2016        BIBLIOTEKA

Aby uczcić tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka podjęła działania promujące kontakt z książką i szkolną bibliotekę.

Korytarze szkolne zostały ozdobione plakatami, aforyzmami związanymi z książką. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły mogli skorzystać z kiermaszu taniej książki. Klub Przyjaciół Książki zaprosił klasę I do udziału w akcji czytelniczej „Duży czyta małemu”. Dzieci wysłuchały opowiadania Elżbiety Ostrowskiej „Bajka o jesiennym szalu”, odpowiadały na pytania, zagadki. Chętnie brały udział w zabawie plastycznej i ruchowej związanej z treścią opowiadania. Pierwszoklasiści odczuwali radość z dobrze wykonanych zadań oraz wspólnej zabawy. Klasy II-III zostały zaproszone do międzyklasowego konkursu czytelniczego „W świecie wierszy Brzechwy i Tuwima”. Sprawdzono w atrakcyjny sposób znajomości wierszy polskich poetów. Zwycięską drużyną została kl. III b w składzie: Emilia Jackiewicz, Szymon Kaliszewski i Laura Otremba. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Celem akcji było inspirowanie uczniów do aktywnego udziału w czytelnictwie.

Zobacz galerię: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

Małgorzata Brzeska