Międzyświetlicowy konkurs

Paź 2013        ŚWIETLICA

Dnia 23 października 2013 roku w świetlicy szkolnej odbył się międzyszkolny konkurs pt.: "Znamy i czytamy wiersze Juliana Tuwima".

Udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3, nr 6 z klas I - III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III: Kacper Jaworski, Paulina Szczepańska, Wiktoria Krawiec. Do wykonania były trzy zadania. Pierwsze zadanie polegało na wylosowaniu jednego wiersza i zaprezentowaniu go. W drugim zadaniu należało wykonać pracę plastyczną do wybranego wiersza. W trzecim zadaniu należało przedstawić wiersz w formie krótkiej pantomimy. Poszczególne zadania oceniane były w formie punktowej przez komisję (opiekunowie grup) oraz gorące brawa uczestników konkursu.

Miejsce pierwsze zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, a miejsce trzecie Szkoła Podstawowa nr 3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki: książki, dyplomy i słodycze. Nauczyciele za przygotowanie i uczestnictwo dzieci w konkursie otrzymali podziękowanie w formie pisemnej.

Dnia 21 i 28 października 2013 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci wraz z nauczycielkami z przedszkola "Remiś". Były to grupy 6 i 5 - latków. Tradycyjnie pierwsze kroki skierowały pod tablicę pamiątkową naszego patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego. Obejrzały salę gimnastyczną, salę informatyczną, salę Radosna szkoła. Odwiedziły uczniów klasy I, bibliotekę oraz świetlicę i stołówkę szkolną. Po szkole oprowadzała i opowiadała p. Beata Janaszkiewicz - kierownik świetlicy.

Zdjęcia:  Międzyświetlicowy konkurs