Nauczyciel szkoły specjalnej, weterynarz – zawód, czy powołanie

Sty 2019        SP 6

Spotkania uczniów klasy II i III z ciekawymi zawodami.

W ramach realizacji zagadnień związanych z zawodoznawstwem odbyliśmy spotkania z nauczycielem szkoły specjalnej i weterynarzem.Czy wiecie, że nie wszystkim dzieciom nauka przychodzi tak łatwo, jak Wam? Każdy dzień to dla nich wyzwanie, bo nie mogą chodzić, mówić, przewidywać konsekwencji swojego zachowania.

Takim właśnie dzieciom pomaga poznawać świat mama jednej z naszych koleżanek, Zuzi Ząbczyńskiej z kl. II. W grudniu 2018 roku pani Magda Ząbczyńska gościła w naszej szkole, by pokazać nam jak to robi. Byliśmy zachwyceni efektami ciekawych doświadczeń. Nagle w klasie pojawił się mini wulkan, szklanka sama trzymała balonik, a masa solna przybierała tęczowe barwy. Zastanawialiśmy się jak to możliwe? Wniosek był jeden: trzeba mieć wiedzę i kochać swoja pracę, wtedy wszystko najlepiej wychodzi.

A czy wiecie, że pies jest jedynym stworzeniem, które bardziej kocha Ciebie, niż samego siebie? Tak, tak, to święta prawda. Potwierdził to zaproszony do szkoły gość – lekarz weterynarii – pani Anna Połocka.

Spotkanie było mega ciekawe, a my zachwyciliśmy się zawodem weterynarza. Dowiedzieliśmy się, że droga do tytułu lekarza weterynarii jest długa i mozolna. Jeśli jednak ktoś kocha zwierzęta, to na pewno warto. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat zwierząt. Wiemy, że np. najmniejszy psiak jest wielkości jabłka, waży 600 g i mieści się w dłoni. Za to największy ma prawie 2m, oczywiście licząc z „łebkiem”.

Najbardziej jednak atrakcyjny w całym spotkaniu okazał się Karolek – piesek przyprowadzony przez panią weterynarz. Zakładaliśmy mu opatrunki, słuchaliśmy jego serduszka i obserwowaliśmy jak przebiega całe badanie czworonoga. Swoją droga Karolek wykazywał ogromną cierpliwość w czasie tych naszych zabiegów!

Podczas spotkań z ciekawymi ludźmi: nauczycielem szkoły specjalnej i weterynarzem zdobyliśmy nowe doświadczenia i wiedzę. Mamy wprawdzie jeszcze kilka lat na podjęcie decyzji kim chcielibyśmy zostać, ale już dziś widać, że niektórzy z nas mają solidne predyspozycje, by być weterynarzem lub pracować z dziećmi.

Uczniowie kl. II i III

galeria zdjęć: Nauczyciel szkoły specjalnej, weterynarz – zawód, czy powołanie