Gru 2016        BIBLIOTEKA

21 grudnia biblioteka szkolna zaprosiła klasę I na pasowanie na czytelnika. Uczniowie z Klubu Przyjaciół Książki zaprezentowali program, którego celem było przygotowanie pierwszaków do samodzielnego, swobodnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych i z czytelni.

Dzieci zostały zapoznane z z regulaminem biblioteki, dowiedziały się, jak należy dbać o książki, rozwiązywały i odpowiadały na zagadki. Na koniec pierwszaki przystąpiły do ślubowania i zostały przyjęte w poczet czytelników naszej biblioteki. Każdy uczeń wypożyczył pierwszą książkę. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładkę i słodki poczęstunek.Rodzicom nowo przyjętych czytelników przekazano list, w którym przedstawiono istotną rolę biblioteki w edukacji dziecka, prosząc o ścisłą współpracę z biblioteką. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

Małgorzata Brzeska

Galeria zdjęć: Pasowanie na czytelnika