Pasowanie na czytelnika klas I

Gru 2023        BIBLIOTEKA

Zgodnie z tradycją uczniowie klas 1 zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Tegoroczna uroczystość była przedsięwzięciem niezwykle wyjątkowym , gdyż połączona została z realizacją kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka –Wielki człowiek”, która przygotowana została z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej, dowiedzieli się także jak o nie dbać. Zapoznani zostali z sposobem wypożyczania książek. Klasy I znakomicie poradziły sobie z wyzwaniami czytelniczymi m.in. zagadkami , które sprawdzały ich znajomość o bohaterach bajek, baśni. Wysłuchali opowiadania teatrzyku kamishibai „ Noc w bibliotece”. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę, kartę pracy oraz wyprawkę czytelniczą: książkę „Wnuczka antykwariusza”, broszurkę „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która pełni rolę poradnika dla rodziców, opiekunów. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Więcej zdjęć w galerii: Pasowanie na czytelnika klas I 2023