PASOWANIE NA CYTELNIKA

Gru 2022        BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna włączyła do grona czytelników klasy pierwsze. Członkowie DKK zapoznali dzieci z bajką kamishibai „Noc w bibliotece”, dzięki której dowiedziały się o funkcjonowaniu biblioteki. Pierwszaki poznały księgozbiór biblioteki, prawa i obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali wyprawkę czytelniczą, przeznaczoną do wspólnego czytania z rodzicami, którą tegorocznym pierwszoklasistom przekazał Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej akcji promującej rodzinne czytanie pod hasłem „Mała książka-wielki człowiek”. Uśmiech na twarzy pierwszaków był najlepszym dowodem na to, że książka jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Warto o tym pamiętać. Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładkę, kolorowanki i słodki poczęstunek. Życzymy dzieciom z klasy pierwszej wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

Więcej zdjęć w galerii: Pasowanie na czytelnika 2022