Kwi 2016        BIBLIOTEKA

Nauczyciel biblioteki zaprosił wychowawców klas I-VI do realizacji projektu czytelniczego w oparciu o zakupione książki w ramach akcji MEN „Książki naszych marzeń”.

W ramach projektu zorganizowano:

• maratony klasowe„ Czytajmy razem”- każda klasa wybrała dowolną książkę (rozdział lub dłuższy fragment). W klasach I-III w maratonie wzięli udział wychowawcy klas, nauczyciel biblioteki, zaproszony rodzic, przedstawiciel KPK oraz najlepiej czytający uczniowie z klasy. W klasach IV-VI każdy uczeń, wychowawca, zaproszony rodzic, nauczyciel biblioteki czytał wyznaczony fragment.
  • Czytam książki, ponieważ…-omówienie książek w klasach I-VI. Uczniowie wybierali ulubioną książkę, omawiali, zachęcali swoich rówieśników do przeczytania. Najciekawsze recenzje zostały zaprezentowane podczas apelu z okazji Święta Książki. Wystawkę prac można było podziwiać na korytarzu.

• Praca rodzinna „Książka łączy pokolenia”- zadanie polegało na przygotowaniu przez rodzica i dziecko prezentacji multimedialnej zachęcającej do przeczytania konkretnej książki, która była interesującą lekturą dla wszystkich członków rodziny. Prezentacje zostały zaprezentowane podczas apelu. Ponadto będą umieszczone na stronie internetowej szkoły– w zakładce biblioteka.

• członkowie Klubu Przyjaciół Książki przygotowali przedstawienie promujące czytelnictwo „Dziwny sen Hani”

Wszystkim wychowawcom, rodzicom, gościom i uczniom dziękuję za włączenie się w realizację projektu.

organizator: Małgorzata Brzeska

Galeria zdjęć: Projekt czytelniczy w ramach akcji promującej czytelnictwo "Książki naszych marzeń".