Ratujemy i uczymy ratować!

Sty 2018        SP 6

15 stycznia odbyły się warsztaty dla uczniów klas I – III z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie poprowadzili zaproszeni goście p. Stanisław Makowski i p. Kamil Złak - wykwalifikowani ratownicy medyczni PCK. Uczniowie wysłuchali najważniejszych informacji – co zrobić, jak się zachować w sytuacji gdy zagrożone jest czyjeś życie. Przede wszystkim bezpieczeństwo i znajomość telefonów alarmowych. Młody człowiek musi pamiętać, że jego obowiązkiem jest powiadomić o zdarzeniu osobę dorosłą i w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy. Nasi najmłodsi znają numery alarmowe, w spotkaniu wzięli aktywny udział, więc widomości i praktyka udzielania pierwszej pomocy zostały utrwalone.

Ratujemy i uczymy ratować!

Joanna Urbanowicz Renata Oleszkiewicz

Galeria zdjęć: Ratujemy i uczymy ratować!