ŚWIĘTO MISIA Z DKK

Lis 2022        BIBLIOTEKA

W ramach obchodów święta pluszowego misia klubowicze DKK zawitali do klas I-III. Przeczytali dzieciom bajkę terapeutyczną „Misiowe sposoby na nocne strachy”. Dzieci były zachwycone i zasłuchane opowieścią. Treść bajki pomaga, dzieciom oswoić się z tematem ciemności, jak i również zrozumieć co oznacza powiedzenie: „strach ma wielkie oczy”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o lękach, które towarzyszą w życiu nie tylko najmłodszym, ale też nam dorosłym, a okazują się niepotrzebne. Były: wierszyki, wyliczanki, rymowanki, śpiew, zabawy muzyczno-ruchowe. Wszyscy uczniowie otrzymali karty pracy, a potem uśmiechnięte i szczęśliwe powróciły razem ze swoimi pupilami do klas. DKK działa przy Bibliotece Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą” i Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie.