Święto Szkoły

Sty 2018        SP 6

Projekt szkolny “Kornel Makuszyński uczy nas patriotyzmu” został zrealizowany 8.01.2018r. w dniu Święta Szkoły.

Projekt opracowała i przeprowadziła pani Elżbieta Jakubiak. Jest on jednym z elementów szkolnego programu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu było kształtowanie postawy patriotycznej w oparciu o życie i twórczość patrona oraz znalezienie pomysłu na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pracowali  w zespołach klasowych, z podziałem na klasy I-III oraz IV-VII. Następnie na wspólnym spotkaniu podsumowali efekty swoich działań (młodsze dzieci zaprezentowały przygotowane plakaty promujące swoją MAŁĄ OJCZYZNĘ - „Kocham swój kraj! Kocham swoje miasto!” , a starsi uczniowie odczytali odpowiedzi na pytania: Kim jest patriota? i W jaki sposób oni na co dzień okazują patriotyzm). Wszystkie klasy przekazały też propozycje na uczczenie 100-lecia niepodległości Polski Samorządowi Uczniowskiemu, który w najbliższym czasie przeprowadzi referendum, w którym zostanie wyłoniony zwycięski pomysł.

Galeria zdjęć: Swięto Szkoły