Teatrzyk japoński na Święto misia

Lis 2021        BIBLIOTEKA

W przeddzień obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczennice z Klubu Przyjaciół Książki, Julia Desput i Weronika  Jasińska z kl. 8 a i Emilka Jackiewicz z kl. 8 b, zaprezentowały najmłodszym klasom, niezwykłe przedstawienie pt. „Misiowe wiadomości-niedźwiedź brunatny”. Opowieść zawierała informacje i ciekawostki o niedźwiedziu brunatnym żyjącym w polskich górach oraz kilku innych popularnych miśkach z różnych stron świata. Dzieci poznały japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Jest to forma opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, dosłownie: papierowy teatr. Kamishibai to najlepszy sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku to atrakcyjna metoda, dzięki której kształtujemy kulturę czytelniczą. To także zabawa, edukacja i twórcze działania. Na dzieciach wywarł duże wrażenie, były skupione, chętnie odpowiadały na pytania quizu „Co wiem o misiach?” Najmłodsi otrzymali karty pracy z bohaterem opowiadania. Mamy nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z tą formą sztuki.

Dziękujemy p. Bogdanowi- konserwatorowi naszej szkoły za wykonanie drewnianej skrzynki do teatrzyku japońskiego.

Galeria zdjęć: Teatrzyk japoński na Święto misia