Udział szkoły w miejskich obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Sty 2018        SP 6

Grupa teatralna pod kierunkiem pani Elżbiety Jakubiak przygotowała inscenizację “Romuald Traugutt – dyktator powstania styczniowego”.

Została ona zaprezentowana w szkole 19.01.2018r. oraz 21.01.2018r. podczas XIV Koncertu Kolęd i Pastorałek w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Koncert jest częścią oficjalnych miejskich obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie w niezwykle obrazowy i podniosły sposób przypomnieli jedno z bardzo ważnych wydarzeń w drodze Polski do wolności oraz postać Romualda Traugutta. Stroje powstańcze, piękny sztandar z orłem z czasów postania styczniowego, pieśni żołnierskie z tego okresu oraz pełna powagi postawa młodych artystów stworzyły uroczysty nastrój i wzruszyły oglądających.

Galeria zdjęć: Przedstawienie "Romuald Traugutt - dyktator powstania styczniowego"