VII SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2021

Kwi 2021        BIBLIOTEKA

Książki posiadają wielką siłę, wpływają na nasze myślenie, wyobraźnie, przeżycia estetyczne. Stały kontakt z literaturą pomaga w nauce czytania, pisania . Dlatego warto małymi kroczkami rozwijać zamiłowania czytelnicze. Biblioteka szkolna po raz siódmy zaprosiła do udziału w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania „ I Ty możesz zostać mistrzem pięknego czytania”. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Książki dla Dzieci. Ze względu na okoliczności, po raz pierwszy odbył się w późniejszym terminie i w nowej formule-online. Tradycyjnie konkurs był podzielony na dwie kategorie kl. I-IV i V-VIII. Z każdej klasy zostało wybranych dwóch przedstawicieli. Chcąc rozwinąć empatię  i wrażliwość na świat zwierząt, organizatorzy zaproponowali że bohaterem tegorocznego konkursu będą zwierzęta. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać dowolny wiersz poświęcony naszym milusińskim. Jury w składzie Panie: Marzena Rymaszewska i Renata Oleszkiewicz, oceniały płynność, bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję, interpretację czytanego tekstu oraz dobór wiersza. Uczniowie wybrali różnorodne wiersze i w doskonały sposób zaprezentowali je.

Do etapu II jury wyłoniło najpiękniej czytające osoby, a one tym razem czytały wiersze przygotowane przez organizatorów.

Mistrzem Pięknego Czytania 2021

kl. I-IV została

Lilianna Pocałujko, kl. II.

Mistrzem Pięknego Czytania 2021

kl. V-VIII została

Emilia Jackiewicz. kl. VII b

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do pielęgnowania umiejętności pięknego, głośnego czytania!

Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy, upominki, a mistrzowie odbiorą nagrody rzeczowe.

organizatorki: Małgorzata Brzeska, Ewa Raczyńska