Warsztaty dziennikarskie w Gazecie Olsztynskiej

Gru 2016        BIBLIOTEKA

5 grudnia zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Wieści z Kornelówki” wziął udział w warsztatach dziennikarskich w redakcji “Gazety Olsztyńskiej”. To nagroda za zajęcie przez naszą gazetkę III miejsca w konkursie wojewódzkim.

Warsztaty dziennikarskie w Gazecie Olsztynskiej

Spotkanie poprowadziła pani Beata Brokowska. Zapoznała uczniów z historią gazety oraz pracą dziennikarza. Odwiedziliśmy także dział internetowy oraz studio telewizyjne, po którym oprowadził nas pan Michał Orłowski. Na zakończenie zwiedziliśmy drukarnię. O procesie produkcji papierowej gazety opowiedział nam pan Grzegorz Kamiński.
Wszyscy byli zadowoleni z tego wyjazdu do Olsztyna. Oto wypowiedzi niektórych uczniów:

Oliwia: „Najbardziej spodobało mi się studio telewizyjne, w którym nagrywane są rozmowy z różnymi ciekawymi ludźmi. My również mogliśmy usiąść w miejscu, w którym odbywały się te rozmowy. Potem zadawaliśmy pytania, a pan Michał chętnie nam odpowiadał.”
Dominika: „Podczas warsztatów dziennikarskich w Olsztynie najbardziej podobało mi się zwiedzanie drukarni. Najwięcej pytań zadawałam jednak w studiu telewizyjnym “Gazety Olsztyńskiej”. Bardzo zaciekawiły mnie również zadania, które przygotowała pani Beata – nasz przewodnik. Bardzo miło wspominam tę wycieczkę.”,
Amelia: “Podobały mi się warsztaty dziennikarskie, ponieważ dowiedziałam się więcej o pracy dziennikarza, zwiedziłam studio, w którym nagrywane są filmiki. Zobaczyłam, jak są drukowane gazety i jak wygląda drukarnia. Była miła pani, która nas oprowadziła i mówiła, jak powinien wyglądać artykuł.”,
Igor: “Trafiliśmy na bardzo sympatyczną panią, która opowiedziała nam o historii „Gazety Olsztyńskiej”. Później poszliśmy do studia nagrań. Na końcu zaś do drukarni, po której oprowadziła nas pan Grzegorz. Było bardzo fajnie.”,
Ola: „5 grudnia uczestniczyłam w warsztatach dziennikarskich. Uczyłam się poprawnie redagować artykuł. Najbardziej zainteresowała mnie drukarnia, w której pan Grzegorz pokazał nam wszystkie etapy drukowania gazety. Ten dzień będę miło wspominać.”

Galeria zdjęć: Warsztaty dziennikarskie w Gazecie Olsztynskiej