Wycieczka do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

Paź 2019        SP 6

Kalendarzową jesień 2019/2020 klasa 2a powitała i podziwiała podczas wycieczki do  Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Pośród przepięknych, różnobarwnych, starych drzew parku etnograficznego zwiedzaliśmy mazurskie chaty, poznawaliśmy dawną architekturę naszego regionu i zgłębialiśmy tajniki pracy zduna. Nie mogliśmy się nadziwić w jak trudnych warunkach żyli niegdyś ludzie.

Podczas warsztatów „Kaflarstwa” każdy z nas samodzielnie, według instrukcji pani etnograf, udekorował rękodzieło sztuki ludowej – mazurskie kafle, które zostały  wykonane z gliny przez tutejszych artystów. Możecie je podziwiać na załączonej poniżej fotografii.

Wraz z nadejściem października nasza pani wychowawczyni  zainspirowała nas do działalności kulinarnej. Omawiając zasady zdrowego odżywiania się, postanowiliśmy wspólnie przygotować wielkie, klasowe i pstrokate jak jesień, zdrowe drugie śniadanie!

Na fotografiach poniżej znajdziecie realizacje naszych pysznych , a niekiedy i zabawnych kanapek.

Pozdrawiamy serdecznie! I pamiętajcie o zdrowym śniadaniu na co dzień!

- uczniowie kl.2a

P.S

Dziękujemy naszym miłym paniom, Ewie Raczyńskiej i Iwonie Stencel za opiekę nad nami i wspólny wyjazd!

galeria zdjęć: Zdrowe drugie śniadanie