X SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2024

Kwi 2024        BIBLIOTEKA

10 kwietnia odbył jubileuszowy X szkolny konkurs pięknego czytania „ I Ty możesz zostać mistrzem pięknego czytania”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz popularyzacja twórczości Kornela Makuszyńskiego w 140 rocznicę urodzin naszego patrona. W konkursie udział wzięło 22 uczniów z klas I- III w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I- IV i kl. V- VIII.

Jury X szkolnego konkursu pięknego czytania „ I Ty możesz zostać mistrzem pięknego czytania” w składzie: p. Dorota Błażewska- logopeda i p. Sylwia Baniewska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej przyznało w kategorii klas I- IV trzy wyróżnienia: Lilianna Błażejewska kl. I a, Jakub Krawczyk kl. II a i Antoni Wójciak z kl. IV b. Mistrzynią Pięknego Czytania 2024 została uczennica kl. II b-ADA WRÓŻYŃSKA.
W kategorii klas V- VIII Mistrzynią Pięknego Czytania 2024 została-uczennica kl. VII KORNELIA KIEŁCZEWSKA. Wyróżnienie otrzymała Liliana Pocałujko z kl. V.

Organizatorzy konkursu docenili zaangażowanie i wysiłek uczestników konkursu, dlatego też wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez bibliotekę szkolną oraz stowarzyszenie „ Bo jak nie My, to kto? Uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice z klasy II a p. Paulina Seroczyńska i kl. IV a p. Ewelina Graw.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za emocje, przyjazną atmosferę, ale przede wszystkim piękne czytanie.

Do zobaczenia już za rok.

Więcej zdjęć w galerii: X SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2024