XI Ostródzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

Sty 2018        SP 6

Zespół wokalny " Wesoła gromadka" kl.IV - VII wziął udział w XI Ostródzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji  śpiewania kolęd i pastorałek, popularyzacja języka ojczystego, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie: szkół podstawowych kl.IV-VII, oddziałów gimnazjalnych kl.II-III i szkół ponadgimnazjalnych.
Jury doceniło walory głosowe i ogólny wyraz artystyczny naszych wykonawców.W kategorii-solista-uczennica kl.V Weronika Klimecka zajęła III miejsce. W kategorii zespół wokalny-również przypadło nam III miejsce. Zespół wystąpił w składzie: kl. IVa- Julia Desput, Weronika Gajowniczek, Weronika Jasińska, Alicja Kaliszczak,Julia Smosarska, Hanna Wlodarska, z kl.V- Weronika Klimecka, Zuzanna Kietlińska,Klaudia Melerska, Aleksandra Smosarska, z kl.VII-Magda Kozłowska, Maja Orlikowska, Weronika Węgrzynowska, Alicja Ziemlewska.
opiekun grupy: Małgorzata Brzeska