Z życia świetlicy szkolnej

Sty 2020        ŚWIETLICA

W listopadzie w świetlicy zrealizowano program profilaktyczny pt. „Czyste Powietrze”.

Dzieci były na wycieczce w okolicach szkoły i obserwowały co jest źródłem zanieczyszczeń powietrza. Nauczycielki rozmawiały o smogu - dlaczego jest szkodliwy i jak wpływa na nasze zdrowie. Poruszyły temat biernego palenia i palenia papierosów przez dorosłych. Przeprowadziły pogadankę o czadzie czyli tlenku węgla (II). Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek wykonali plakaty oraz gazetkę tematyczną pt. „Sposób na czyste powietrze”. Podsumowaniem programu był konkurs plastyczno - literacki dla uczniów klas I - III uczęszczających do świetlicy pt. „Czyste powietrze”. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów.